Sale!
In Stock

Ајвар – 300 гр.

160ден 145ден

Compare
SKU: 16398 Category:

Description

Нашиот Ајвар е рачно направен со многу внимание и посветеност по Традиционален рецепт како што секоја фамилија го приготвува со генерации. Секоја тегла од нашиот Ајвар во себе го носи квалитетот и вкусот на Струмичката Пиперка. Повелете пробајте , нема да зажалите.

Состав:

– печена црвена Пиперка

– модар Патлиџан

– сончогледово масло

– сол

– шеќер

– оцет

Да се чува на суво и темно место на температура до +25 целзиусови степени.По отварање да се чува во фрижидер и најдобро да се употреби во рок од 5 дена.

Рокот на употреба е втиснат на амбалажата.

Без конзерванси , без вештачки бои и без адитиви.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ајвар – 300 гр.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *