In Stock

Слатко од Цреша – 370 гр.

160ден

Compare
SKU: 12641 Category:

Description

Ја отвараш теглата и те пречекува прекрасен мирис на Цреша , мирис на пролет.

Состав:

–  Цреша >70%

–  шеќер

–  лимонска киселина

Да се чува на суво и темно место на температура до +25 целзиусови степени.По отварање да се чува во фрижидер и најдобро да се употреби во рок од 5 дена.

Рокот на употреба е втиснат на амбалажата.

Без конзерванси , без вештачки бои и без адитиви.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Слатко од Цреша – 370 гр.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *