Sale!
In Stock

Лутеница – 300 гр.

160ден 130ден

Compare
SKU: 14499 Category: Tag:

Description

Овој Македониски деликатес е препознатлив по својата арома на печените пиперки , дополнета со домати и лук. Нашата Лутеница е рачно направена по Традиционален рецепт и е одлична за појадок со парче сирење или мезе на вашата трпеза.

Состав:

печена црвена пиперка

домат

– магданос

– сончогледово масло

– лук

– сол

– шеќер

-оцет

Да се чува на суво и темно место на температура до +25 целзиусови степени.По отварање да се чува во фрижидер и најдобро да се употреби во рок од 5 дена.

Рокот на употреба е втиснат на амбалажата.

Без конзерванси , без вештачки бои и без адитиви.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Лутеница – 300 гр.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *