Sale!
In Stock

Малиџано Луто – 300 гр.

160ден 145ден

Compare
SKU: 12629 Category:

Description

Малиџаното е врвен деликатес во Македонската Традиционална кујна. Во составот на ова јадење доминира зелена пиперка и модар патлиџан во комбинација со сенф и лути пиперки му дава идеален пикантен вкус. Се употребува како намаз , прилог во салати или како додаток во главни јадења.

Состав:

– печена зелена пиперка

– печен модар патлиџан

– печена лута пиперка

– сончогледово масло

– сенф

– сол

– шеќер

Да се чува на суво и темно место на температура до +25 целзиусови степени.По отварање да се чува во фрижидер и најдобро да се употреби во рок од 5 дена.

Рокот на употреба е втиснат на амбалажата.

Без конзерванси , без вештачки бои и без адитиви.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Малиџано Луто – 300 гр.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *