In Stock

Маринирана долга Пиперка – 1.7 Л.

170ден

Compare
SKU: 16413 Category:

Description

Маринирана долга пиперка , идеална салата за вашиот ручек или мезе за душа. Направена од првокласна Струмичка црвена пиперка.

Состав:

– црвена пиперка

– лук

– магданос

– сончогледово масло

– вода

– оцет

– сол и шеќер

Да се чува на суво и темно место на температура до +25 целзиусови степени.По отварање да се чува во фрижидер и најдобро да се употреби во рок од 5 дена.

Рокот на употреба е втиснат на амбалажата.

Без конзерванси , без вештачки бои и без адитиви.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Маринирана долга Пиперка – 1.7 Л.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *