In Stock

Ливадски Природен Пчелин Мед – Меден Рај – 150 гр.

100ден

Compare
Category:

Description

Семејно хоби кое датира уште од далечната 1987 година… Пчеларењето е најблагородната работа бидејќи сѐ започнува и завршува со пчелите. Затоа, да ги одржиме во живот, поддржувајќи ги локалните пчелари.

Македонската пчела “Apis Mellifera Macedonica” е медоносна пчела-работничка карактеристична за нашата земја. Нашиот ливадски мед е производ од паша од ливадите на планината Огражден. Изобилува со мирисни ноти на лековити билки, особено мајчина душичка.
SAVE THE BEES!

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ливадски Природен Пчелин Мед – Меден Рај – 150 гр.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *