In Stock

Слатко од Портокал – 390 гр.

150ден

Compare
SKU: 12656 Category:

Description

Слатко од Портокал !

Звучи интересно, а и вкусот е извонреден . Таа комбинација на благо со свеж вкус и мирис на портокал  е неверојатна.

Состав:

– Портокал (>70%)

– шеќер

– лимонска киселина

Да се чува на суво и темно место на температура до +25 целзиусови степени.По отварање да се чува во фрижидер и најдобро да се употреби во рок од 5 дена.

Рокот на употреба е втиснат на амбалажата.

Без конзерванси , без вештачки бои и без адитиви.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Слатко од Портокал – 390 гр.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *