In Stock

100% Ладно Цеден Органски сок од АРОНИЈА 1Л.

390ден

Compare

Description

Аронијата често се означува како “супер храна” поради големата количина на антиоксиданти (супстанци) што спречуваат оштетување на клетките и го забавуваат процесот на стареење) во споредба со другите овошја. Аронијата е богат извор на диетални влакна , витамини А, Е, Ц, К и Б9 и минерали како калциум, шелезо и манган.
Органскиот сок од Аронија се користи како регулатор на организмот и се конзумира во мали количини. 100 % сок од Аронија , не содржи шеќер и не содржи адитиви.
Еден литар органски СОК ОД АРОНИЈА е доволен за една недела за целото семејство.
Препорачана максимална доза за чист СОК ОД АРОНИЈА:
– Деца – 1 супена лажица наутро
– Возрасни – 200 мл во текот на денот

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “100% Ладно Цеден Органски сок од АРОНИЈА 1Л.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *