In Stock

Пинџур Лут – 580 мл.

130ден

Compare
SKU: 16414 Category:

Description

Ништо поубаво од Лут Пинџур  , пикантен домашно рачно направен по старински рецепт. Идеален на лепче со сирење ,мезе,  преубаво јадење.

Состав:

– печена лута пиперка

– домати

– модар патлиџан

– морков

– магданос

– сончогледово масло

– сол

– шеќер

Да се чува на суво и темно место на температура до +25 целзиусови степени.По отварање да се чува во фрижидер и најдобро да се употреби во рок од 5 дена.

Рокот на употреба е втиснат на амбалажата.

Без конзерванси , без вештачки бои и без адитиви.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Пинџур Лут – 580 мл.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *