In Stock

Печена црвена Пиперка – 500 мл.

90ден

Compare
SKU: 12661 Category:

Description

Печена црвена пиперка , идеално мезе или додаток на салата. Направена од првокласна Струмичка црвена пиперка.

Состав:

– печена црвена пиперка

– лук

– магданос

– вода

– оцет

– сол и шеќер

Да се чува на суво и темно место на температура до +25 целзиусови степени.По отварање да се чува во фрижидер и најдобро да се употреби во рок од 5 дена.

Рокот на употреба е втиснат на амбалажата.

Без конзерванси , без вештачки бои и без адитиви.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Печена црвена Пиперка – 500 мл.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *