In Stock

Кралски Зеленчук – 1.5 Л.

175ден

100 in stock

Compare
Category:

Description

Сецкана Кралска салата од мешан зеленчук . Убава зимска салата за мезе или со главно јадење. Направена на нашински, старски начин.

Состав:

– карфиол

– корнишон

– зелена пиперка

– зелен домат

– морков

– вода

– оцет

– сол и шеќер

Да се чува на суво и темно место на температура до +25 целзиусови степени.По отварање да се чува во фрижидер и најдобро да се употреби во рок од 5 дена.

Рокот на употреба е втиснат на амбалажата.

Без конзерванси , без вештачки бои и без адитиви.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Кралски Зеленчук – 1.5 Л.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *