In Stock

Вино Прокупец 0,75 – Семејна Винарија Захарчев

250ден

Compare

Description

Црвено Полу Суво вино од сортата на грозје Прокупец. Совршен бленд на ароми и изразито виолетова боја на секојдневно вино во кое се ужива.
Се послужува на температура од 12 до 16 степени. Може да се комбинира со црвено месо, сирења, темно чоколадо, јаткии слично.

Алкохол: 14%

Семејна винарија Захарчев е мала бутик винарија која се наоѓа во Кавадарци. Винаријата е насочена кон производство на вино од сорти на грозје кои се карактеристични за Балканот и кои се речиси пред изумирање. Секое шише вино произведено во винаријата има своја приказна која треба да се раскажува.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Вино Прокупец 0,75 – Семејна Винарија Захарчев”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *