In Stock

Вино Станушина 0,75 – Семејна Винарија Захарчев

270ден

Compare

Description

Розе Суво вино од сортата на грозје Станушина. Совршен бленд на ароми и розеникова боја на цвет од роса канина и секојдневно вино во кое се ужива.
Се послужува на температура од 8 до 12 степени. Може да се комбинира со бело месо, риба , сирење, темно чоколадо, јатки и слично.

Алкохол: 12%

Семејна винарија Захарчев е мала бутик винарија која се наоѓа во Кавадарци. Винаријата е насочена кон производство на вино од сорти на грозје кои се карактеристични за Балканот и кои се речиси пред изумирање. Секое шише вино произведено во винаријата има своја приказна која треба да се раскажува.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Вино Станушина 0,75 – Семејна Винарија Захарчев”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *