In Stock

Вино Темјаника 0,75 – Семејна Винарија Захарчев

270ден

Compare

Description

Бело Суво куве од сортата на грозје Темјаника. Совршен бленд на изразени ароми и изразито зеленкаста боја на секојдневно вино во кое се ужива.
Се послужува на температура од 12 до 12 степени. Може да се комбинира со пилешко месо, риба, зеленчук, печурки и слично.

Алкохол: 12,5%

Семејна винарија Захарчев е мала бутик винарија која се наоѓа во Кавадарци. Винаријата е насочена кон производство на вино од сорти на грозје кои се карактеристични за Балканот и кои се речиси пред изумирање. Секое шише вино произведено во винаријата има своја приказна која треба да се раскажува.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Вино Темјаника 0,75 – Семејна Винарија Захарчев”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *