In Stock

Закуска Лута 490 гр.

175ден

Compare
SKU: 16415 Category:

Description

Пикантни филети од црвена пиперка, лута пиперка, со лукче, масло и магданос. Идеален деликатес , рачно направен за мезе на вашата трпеза. Добар апетит.

Состав:

– печена црвена пиперка

-печена лута пиперка

– лук

– магданос

– сончогледово масло

– сол

– шеќер

– оцет

Да се чува на суво и темно место на температура до +25 целзиусови степени.По отварање да се чува во фрижидер и најдобро да се употреби во рок од 5 дена.

Рокот на употреба е втиснат на амбалажата.

Без конзерванси , без вештачки бои и без адитиви.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Закуска Лута 490 гр.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *